کد خبر : 2362
دسته بندی : اخبار فناوری
تاریخ خبر : 1396/12/22

ماهی قرمز یک ماهی خطرناک برای کودکان


ماهی قرمز یک ماهی خطرناک است!مراقب کودکانتان باشید!

به رسم چندین ساله ماهی قرمز بر سر سفره هفت سین ایرانیان وجود دارد. اما حواستان باشد که کودکانتان نزدیک ماهی قرمز نشوند.

زیرا ماهی قرمز یک ماهی خطرناک است!مراقب کودکانتان باشید! حتی الامکان از خرید ماهی قرمز خودداری کنید و یا اگر علاقه به خریدن این ماهی داریدمراقب کودکانتان باشید تا آلودگی های این ماهی قرمز و خطرناک وارد بدن کودکانتان نشود.

ترشحات روی پوست ماهی‌های قرمز ممکن است وارد آب تنگ یا آکواریوم شود که باعث حساسیت‌های جلدی ، اگزما و خارش پوستی شود.

بیماری‌هایی وجود دارد که بین انسان و آبزیان مشترک است و کسانی که بدون دستکش به ماهی‌های قرمز یا آکواریوم دست می‌زنند، ممکن است میکروب‌هایی که روی بدن ماهی است، به انسان منتقل شود.

توصیه می‌شود بعد از هر بار دست زدن به ماهیان زینتی، دست‌ها با آب و صابون خوب شسته شود و از دست‌زدن به چشم، پوست و دهان خودداری شود. استفاده از دستکش نیز برای افراد حساس و دارای سوابق آلرژی ضروری است.


وی تصریح کرد:این عامل بیماری زا با ورود به بدن موجب ایجاد بیماری تیفوئید و سایر بیماری های دستگاه گوارش بویژه در کودکان می شود.

خدادادیان اظهار کرد:بچه ها به دنبال دست زدن به ماهی ها ممکن است دچار اسهال و استفراق شده و تب کنند و قطعا والدین در اینگونه موارد اصلا متوجه نمی شوند که عامل این عوارض ماهی گُلی است.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی والدین ماهی را به عنوان وسیله بازی برای کودکان خود می خرند، اظهار کرد:بازی و دست زدن بچه ها به ماهی گلی می تواند آنها را در معرض بیماری قرار دهد و از همین رو توصیه می شود والدین کودکان خود را به طور جد از تنگ ماهی دور نگه دارند.


کلمات کلیدی : نرم افزار درمانگاه ازمایشگاه دندانپزشکی تصویربرداری داروخانه ماهی قرمز
مرجع خبر : https://www.alodoctor.ir

نرم افزار درمانگاه

نرم افزار آزمایشگاه

نرم افزار تصویربرداری

نرم افزار داروخانه