کد خبر : 2641
دسته بندی : اخبار فناوری
تاریخ خبر : 1397/04/27

خواص بی نظیر هلو که نمی دانستید!!


خواص بی نظیر هلو که نمی دانستید!!

با خواص فوق العاده هلو که شاید تا به حال نمی دانستید درادامه این مطلب آشنا شوید

خواص بی نظیر هلو که نمی دانستید!!

 

هلو و خواص بی نظیرش

هلو را میتوان یکی از خوشمزه ترین میوه های تابستانی نام برد که طرفداران زیادی دارد.هلو همیشه به عنوان نمادی از فصل تابستان بوده و میوه هلو با طعم بی نظیر و آبذارش در سبد های میوه نقش پر رنگی داشته است.اما آیا میدانستید این هلوی خوشمزه چه خواص فوق العاده ای دارد؟در ادامه این مطلب از الودکتر بخوانید

اگر می خواهید یک سبک زندگی سالم داشته باشید باید به این نکته توجه داشته باشید که یک برنامه روزانه سالم برای نگه داشتن سلامت بدن بسیار ضروری است در حالیکه اکثر متخصصان سلامت از اهمیت میوه و سبزیجات در رژیم غذایی حمایت می کنند، اما خیلی از این افراد در مورد مزایای هلو برای سلامتی آگاه نیستند. در حقیقت دانشمندان نشان داده اند که هلو نه تنها منبع فیبر مورد نیاز بدن است بلکه به خاطر محتوای غنی از آب و آنتی اکسیدان یک ماده ایده آل محسوب میشود

 

مزایای شگفت انگیز هلو برای سلامتی:

۱.مصرف هلو می تواند پوستی سالم تر و شاداب تر را به ارمغان بیاورد:

 متخصصان نشان داده اند که زیگزانتین و لوتئین موجود در هلو به ترمیم و بازسازی پوست ملتهب ناشی از اشعه های مضر UV کمک میکند. قابل ذکر است عصاره هلو که در محصولات مراقبت از پوست یافت می شود می تواند پوست مرده را پاکسازی کند و هیدراتاسیون موثرتری را برای پوست فراهم آورد و آن را شاداب تر سازد.
۲.تاثیر و سرعت پیری را کاهش میدهد:

فرآیند طبیعی پیری برای بیشتر افراد وحشتناک است خوشبختانه محتوای روی موجود در هلو می تواند فرایند پیری را کندتر کند. این میوه نه تنها تولید تستوسترون در بدن را افزایش میدهد بلکه به ترمیم سلول های اسیب دیده توسط رادیکال های آزاد نیز کمک میکند.
۳.می تواند به طور موثر سیستم عصبی بدن را مدیریت کند:

یکی از مزایای جالب هلو توانایی آن برای بهبود سیستم عصبی بدن است وجود منیزیم در این میوه برای کاهش سطح استرس و اضطراب در بدن و نگه داشتن سیستم عصبی در یک سطح مناسب بسیار ضروری است علاوه بر این، مطالعات انجام شده نشان میدهد که منیزیم در کاهش اثرات افسردگی بسیار مفید است
۴.از رشد سلول های سرطانی جلوگیری میکند:

با مصرف هلو، محتوای فنولی و کارتنوئیدی بالای آن به کاهش گسترش سلول های سرطانی کمک میکند. مطالعات انجام شده نشان میدهد که این عناصر سلول های سرطانی را هدف قرار میدهد و آن ها را بدون آسیب رساندن به سلول های سالم از بین می برند.
۵.سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند:

سیستم ایمنی بدن بسیار حساس است و به اسانی و توسط فاکتورهای مختلفی همچون بیماری ها و عفونت ها تحت تاثیر قرار می گیرد. با استفاده از اسید آسکوربیک و محتوای روی موجود در هلو، می توان سیستم ایمنی را به حالت طبیعی قبل بر گرداند.
۶.چاقی را کاهش میدهد:

اینکه چرا هلو در مقاله های مرتبط با کاهش وزن نیامده بسیار عجیب است این میوه دارای عناصر فعالی همچون ترکیبات فنولی است که می تواند با عدم تعادل متابولیسم بدن مبارزه کند و اختلالات مرتبط با رژیم غذایی را به طور مستقیم درمان نماید.
۷.با رادیکال های آزاد مبارزه میکند:

مقدار بیش از حد رادیکال های آزاد می تواند بدن شما را نابود کند. رادیکال های آزاد مضر از عناصر مضر موجود در طبیعت همچون آلاینده های هوا و اشعه خورشید به بدن می رسند. خاصیت آنتی اکسیدانی موجود در هلو به حذف و نابودی این رادیکال های آزاد کمک میکند.
۸.سطح کلسترول خود را متعادل نگه می دارد:

دانشمندان به خوبی نتیجه گرفته اند که ترکیبات فنولی موجود در هلو می تواند سطح کلسترول بدن خون را کاهش دهد . این موضوع برای داشتن سیستم قلبی- عروقی سالم بسیار حیاتی است


کلمات کلیدی : خواص هلو نرم افزار درمانگاه ازمایشگاه دندانپزشکی تصویربرداری داروخانه
مرجع خبر : www.alodoctor.com

نرم افزار درمانگاه

نرم افزار آزمایشگاه

نرم افزار تصویربرداری

نرم افزار داروخانه