مهمان گرامی، خوش آمدید [ ورود ]
Skip Navigation Links
کد خبر : 2876
دسته بندی : اخبار فناوری
تاریخ خبر : 1400/10/21

دهمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح برگزار می‌شود


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ امیر نوروزی رئیس دهمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح اظهار کرد: دهمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح پنج‌شنبه و جمعه دو هفته متوالی در تاریخ 28 و 29 بهمن ماه، 5 و 6 اسفندماه سال جاری به صورت غیرحضوری با میزبانی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح برگزار خواهد شد. این کنگره با شعار مدیریت هوشمند، پیشگیری تا درمان به صورت مجازی با حضور بیش از1200 دندانپزشک، دستیار دندانپزشک و کارشناس و مدیر کلینیک به صورت غیر حضوری هر روز در 3 پنل و جمعاً در12 پنل برگزار می‌شود.
 
نوروزی افزود: این کنگره با هدف ارتقای سطح دانش دندانپزشکان و همکارانشان و با ارائه آخرین دستاوردهای رشته دندانپزشکی برگزار می‌شود، هر دندانپزشک در هر روز جهت اخذ امتیاز فقط می‌تواند در یک پنل شرکت کند؛ ولی استفاده از محتوای علمی پنل‌های دیگر بدون اخذ امتیاز بلامانع است. انتخاب پنل توسط دندانپزشکان شرکت‌کننده بعد از ثبت نام از طریق دبیرخانه انجام می‌پذیرد.
 
مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح همچنین تاکید کرد: این همایش برای دندانپزشکان، دارای امتیاز بازآموزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و این امتیاز صرفاً برای دندانپزشکانی منظور می‌شود که به صورت آنلاین در کلاس‌ها شرکت کرده و در آزمون مربوطه (تا 24ساعت بعد از برگزاری کلاس) نمره قبولی کسب کنند.
 
وی اضافه کرد: کنگره‌های دندانپزشکی نیروهای مسلح از سال 84 تا سال 88 به صورت سالیانه و داخلی اجرا شد و از پنجمین دوره تاکنون در سطح ملی و به صورت دو سالانه برگزار می‌شود. در هر دوره میزبانی برگزاری این همایش را یکی از سازمان‌های نیروهای مسلح عهده‌دار می‌شود که در همین راستا امسال سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح وابسته به وزارت دفاع میزبان آن خواهد بود.
 
رئیس دهمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با همکاری دانشکده دندانپزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران مقدمات برگزاری دهمین کنگره دندانپزشکی را فراهم نموده و بخش‌های مختلفی از جمله دبیرخانه و کمیته های اجرایی و علمی را تشکیل و راه اندازی کرده است.
 
نوروزی با تاکید بر پوشش بیمه‌ای نیروهای مسلح در حوزه دندانپزشکی گفت: اقدامات مناسبی در سال‌های اخیر در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح مانند بیمه الکترونیک، حذف نسخه کاغذی، تشکیل پرونده سلامت الکترونیک دندانپزشکی و هوشمند سازی ضوابط صـورت پذیرفته است و در حال حاضر کارآمـدترین تعهدات دندانپزشکی در بین بیمه های دولتی و تجاری مختص سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح است و بیشترین مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد را این سازمان دارد و بالاترین سقف هزینه ها را می پردازد که می‌تواند الگوی مناسبی برای بیمه های پایه و تجاری باشد و این کنگره محل مناسبی برای عرضه آن است.
 
رئیس دهمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح با اشاره به مسئولیت اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح تصریح کرد: ارتقاء سطح علمی دندانپزشکان و کارشناسان سازمانهای بیمه‌گر، مدیریت هوشمند منابع مالی، ارتقا حوزه سلامت دهان و دندان، توسعه خدمات پیشگیری و بهبود کیفیت درمان از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.

کلمات کلیدی : ارتش ، دندانپزشکی ، نیروهای مسلح ، وزارت بهداشت
مرجع خبر : www.tasnimnews.com